Chmielno

Zobacz, co o Chmielnie napisał jeden z naszych gości: http://sebastianslota.blogspot.com/2022/07/chmielno-na-kaszubach.html


Chmielno – miejscowość cieszy się popularnością głównie ze względu na walory krajoznawcze i umiejscowienie w samym sercu zielonych Kaszub.

Niewątpliwie największym atutem tej miejscowości są przepiękne krajobrazy i bliskość natury, której można doświadczyć na wyciągnięcie ręki.

Chmielno to miejscowość ciesząca się bardzo dobrą opinią, zamieszkują ją bowiem ludzie pracowici, religijni i bardzo gościnni, którzy wszystkich turystów traktują po przyjacielsku.

Przepiękne, malownicze krajobrazy są znakiem charakterystycznym tej gminy, jak i zresztą całych Kaszub, które rok rocznie zachęcają do odwiedzin ludzi z przeróżnych zakątków kraju, a także zagranicy. Niemalże cały obszar gminy znajduje się w granicach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, terenu prawnie chronionego, na którym znaleźć można niespotykane gatunki roślin.

W Chmielnie intensywnie rozwija się turystyka, a sprzyjają temu z pewnością atrakcyjne trasy rowerowe, zachęcające do zwiedzania zabytki i niespotykane nigdzie indziej miejsca. Zapraszamy do skorzystania ze sprawdzonych noclegów w Chmielnie – oferta Meteor – na niezapomniany wypoczynek wśród przepięknej przyrody.

Gmina ta charakteryzuje się także dostępem do wielu jezior, a przy tym zachęca do uprawiania sportów wodnych, takich jak: żeglarstwo, kajakarstwo, surfing czy też wędkarstwo, które w tych rejonach jest wyjątkowo owocne.
Chmielno to stolica gminy. Kaszubska kuchnia, niezwykle smaczna i domowa przyciąga całe rzesze wakacyjnych gości, którzy w prywatnych kwaterach, czy też miejscowych restauracjach mogą raczyć się przysmakami z regionu.

Chmielno uznano za najbardziej atrakcyjną turystycznie miejscowość do 4 tys. mieszkańców i nie bez powodu nazwano ją „Perełką Pomorza”. Położona w okolicy pięknych jezior i czystych, zielonych lasów cieszy się niesłabnącą sławą i zaprasza turystów na niezapomniane wakacje.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy komfortowe i tanie noclegi, blisko do Kościerzyny i Kartuz. Pokoje czekają na Państwa przez cały rok. W szczególności zapraszamy na urlop.